شما که دارید این مطلب را می‌خوانید احتمالاً در جستجوی اینترنتی برای پیدا کردن استایل پاییزی آن هم به زبان فارسی به اینجا رسیده‌اید. خب جای درستی آمده‌اید. چون اغلب سایت‌های مد که ممکن است مطلبی با تیتر ۴۰ نوع استایل پاییزی بگذارند، همه را از پینترست برمی‌دارند و یادشان می‌رود که ما در ایران زندگی می‌کنیم. ما اینجا می‌خواهیم به شما بگوییم پاییز امسال چه چیزی بپوشید که گشت ارشاد هم شما را جایی نبرد.

روسری

پیشنهاد ما به شما یک روسری ساتن با رنگ‌های کرم، قهوه‌ای، نارنجی یا زرد است. وقتی به خرید روسری می‌روید ببینید کدام طرح شما را به یاد پاییز می‌اندازد. اگر رنگ‌ موهایتان تیره است روسری‌ای با زمینه‌ی روشن انتخاب کنید. و اگر موهایتان را بلوند و روشن کرده‌اید، رنگ‌های تیره‌تر، نمای جذابی به چهره‌ی شما می‌دهند.

شومیز

شومیز روشن و ساده انتخاب کنید. هرچه شومیز و پیراهن شما طرح کم‌تری داشته باشد و رنگ‌های کمتری در آن استفاده شده باشد، راحت‌تر با لباس‌های مختلف ست می‌شود. البته این سادگی تنها در رنگ مهم است. می‌توانید از شومیزهای یقه‌کراواتی یا پاپیون‌دار استفاده کنید. برای رنگ‌ها هم سفید، کرم و قهوه‌ای روشن انتخاب‌های خوبی هستند.

شلوار

پیشنهاد ما شلوار کتان است، آن‌هم رنگ‌های روشنی مثل خاکستری، کرم، طوسی و قهوه‌ای. سعی کنید شلواری که می‌پوشید تیره‌تر از رنگ شومیز باشد. اما اگر نخواستید برای شلوار هزینه کنید، جین‌های جذب روشن هم انتخاب خوبی هستند.

رویه

خب به مهم‌ترین نقطه‌ی استایل پاییزی‌مان رسیدیم. اینجا جایی است که می‌توانید مطابق مد یا سلیقه‌ی خودتان انتخاب کنید. اما رنگ را به ما بسپارید. اما هر مانتویی انتخاب می‌کنید حتماً یکی از رنگ‌های اخرایی، نارنجی یا قهوه‌ای روشن باشد. هرچه رنگ چشم‌گیرتری انتخاب کنید، پاییزی‌تر می‌شوید.

کیف و کفش

پاییز فصل چرم‌پوشی است. کیف و کفش چرم چیزهایی هستند که فقط برای یک سال پوشیده نمی‌شوند و حتماً باید هر زنی توی کمدش یک ست داشته باشد. به یک فروشگاه چرم بروید و کیف و کفش ست مد نظرتان را انتخاب کنید. دیگر ذائقه‌ی شما تصمیم می‌گیرد چه نوع کیفی انتخاب کنید (اما سعی کنید کیف دستی یا دوشی باشد) و اینکه برای کفش آکسفورد برمی‌دارید یا لوفر؛ یا اینکه پاشنه‌بلند را ترجیح می‌دهید.

حالا می‌رسیم به اینکه خریدتان را از کجا شروع کنید. معمولاً باید گران‌ترین آیتم را اول بخرید و بقیه‌ی لباس‌ها را با آن ست کنید. اما اینجا چون گران‌ترین آیتم کیف و کفش است، پس ما یک استثنا قائل می‌شویم و می‌گوییم اول مانتو را بخرید، بعد به سراغ شلوار و شومیز و روسری بخرید و در آخر کیف و کفش مد نظرتان را خریداری کند.

امیدوارم توانسته باشیم با این راهنما شما را شبیه طبیعت زیبای پاییز کنیم.

نکات بهجتی: ۱ – ۴ – ۶ – ۷ – ۸ – ۹ – ۱۱ – ۱۲ – ۱۶ – ۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.