ری‌بن معروف‌ترین عینک آفتابی مورد استفاده در ایران است. کمتر کسی یا بهتر است دقیق‌تر بگویم کمتر آبادانی‌است که تا به حال عینک ریبن (فیک و اصلش را خودش می‌داند!) نداشته باشد یا حداقل امتحانش نکرده باشد. اگر حضوری به خرید عینک بروید، احتمالاً می‌توانید با تست کردن آن رو صورتتان، تماشای خود در آینه و کمک گرفتن از بقیه عینک مناسب صورتتان را پیدا کنید. اما امروز که خرید آنلاین رایج شده، شما نیاز به مطلبی دارید که شما را راهنمایی کند چطور عینک مناسب و زیبایی بخرید. این مطلب، همان مطلبی است که دنبالش هستید.

در ایران چهار مدل عینک ری‌بن رایج است: عینک خلبانی، ویفرر، کلاب‌مستر و گرد. در ادامه به شما خواهیم گفت که بر اساس مدل صورتتان کدام عینک به درد شما می‌خورد.

اولین گام این است که شما شکل صورت خودتان را پیدا کنید. احتمالاً بیشتر شما می‌دانید چه‌شکلی هستید، آیا صورتی گرد دارید یا مستطیلی؟ یا اینکه صورتتان چیزی است شبیه قلب و الماس؟ اما اگر نمی‌دانید می‌توانید از دوستانتان بپرسید یا اینکه روبروی یک آینه بنشینید و موهایتان را جمع کنید. سپس با یک ماژیک پاک‌شونده یا رژ لب از پیشانی شروع کنید و دور صورتتان خط بکشید. خب حالا تصویری که کشیده‌اید چه شکلی است؟

صورت گرد

اگر صورتتان گرد و بدون زاویه است، احتمالاً دوست دارید کمی باریک‌تر به نظر بیاید. خب عینک خلبانی ری‌بن بهترین گزینه برای شماست. چرا که با دسته‌های باریک و فلزی‌اش چهره‌ی شما را حسابی کشیده می‌کند.

صورت مربعی

تبریک می‌گویم. هر چهار مدل عینک ری‌بن به شما می‌آید. این عینک‌ها با داشتن خطوط منحنی، زوایای صورت شما را کمرنگ‌تر و آن را کشیده‌تر می‌کنند.

صورت مستطیلی

شما حسابی خوش‌شانس هستید. هر چهار مدل عینک ری‌بن به شما می‌آیند. به خصوص آن‌هایی که دسته‌های برجسته‌تری دارند، یعنی ویفررها. اما از خرید عینک‌های گرد، خلبانی و کلاب‌مستر هم هیچ ترسی نداشته باشید.

صورت لوزی یا الماسی

آدم‌های کمی هستند که چهره‌ی پرزاویه‌ای مثل شما داشته باشند. ری‌بن عینک‌های خلبانی و گردش را برای شما آماده کرده. این‌طوری می‌توانید تمرکز را از گونه‌های برجسته و چانه‌های زاویه‌دارتان بردارید و حتی جذاب‌تر شوید.

صورت مثلثی

ما دو مدل صورت مثلثی داریم. آن‌هایی که راس مثلث در بالایشان قرار دارد یعنی پیشانی باریک‌تری دارند و آن‌هایی که رأس مثلث در پایین واقع شده، یعنی چانه و گونه‌های کم‌عرض و پیشانی عریض. اگر از دسته‌ی اول هستید، عینک‌های خلبانی و کلاب‌مستر را انتخاب کنید. اگر هم از دسته‌ی دوم هستید، چند خط پایین بروید و بخش صورت‌های قلبی را بخوانید.

صورت‌های قلبی

چهره‌های قلبی شکل و مثلی با رأس پایین، به‌خاطر پیشانی عریض و چانه‌ی تیزشان مشهورند. با خیال راحت در خرید آنلاین عینک‌های خلبانی، گرد و ویفرر رو انتخاب کرده و از خریدتان لذت ببرید.

نمی‌دانم صورتم چه شکلی‌ست!

نمی‌دانید؟ هیچ اشکالی ندارد. عینک خلبانی ری‌بن به همه‌ی آدم‌ها می‌آید. این نکته را آبادانی‌های قدیمی زودتر از همه فهمیدند. فریم خلبانی انتخاب کنید و خیالتان از خوش‌تیپی‌تان راحت باشد. نکات بهجتی: ۱ – ۴ – ۵ – ۶ – ۸ – ۹ – ۱۱ – ۱۲ – ۱۳ – ۱۶ – ۱۷ –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.